Předem lze ze situace usoudit, že ne. Oč jde? O psací potřeby. Když jsem pradávno napsal, že inkoustové pero s námi zůstane navěky, hluboce jsem se mýlil. Už asi v páté třídě začaly tak zvaná čínská pera, která jsme mohli používat. Propisovací tužky se předtím raději nenosily, učitelé to neměli rádi, prý se s nimi kazí rukopis. Jenže, pak už to bylo stejně jedno, a tak nastal všeobecný boom v celé škole. Propisovací tužky jsou všude, kde je třeba něco podepsat. V bankách, na poštách, viděl jsem je v Německu na nádraží u jízdních řádů a v Polsku dokonce v jedné restauraci. Hovořím stále o tom, kde si je můžete veřejně půjčit a někde i odnést.
Odnést? Hrozíte se krádeže? Tak se nic nebojte a samozřejmě zbystřete pozornost. Pokud má totiž propiska na sobě reklamu, evidentně majiteli nevadí, když si ji odneste. K tomuto účelu totiž tak zvané reklamní propisky slouží. Přesto když ji někde uvidíte a budete ji chtít, někde na úřadech například, raději se předem zeptejte a také řekněte důvod.
Pokud majitel nebude souhlasit s tím, že si ji odnesete, nic neděje, můžete si firmu a kontakt na ní z reklamy opsat, nebo ofotit mobilním telefonem.
Tím se ještě vrátím k propiskám, které jsem viděl v cizině. Bylo to samozřejmě, kdy ještě nebyly mobily. A ještě více zpět k článku, zaniknou tedy právě kvůli mobilům klasické psací potřeby? Domnívám se že ne. Určitě ne kvůli podepsání něčeho. Setkal jsem se již s digitálním podpisem, a už jsou i přenosná zařízení, kde se lze podepsat takovým tím kopytem, nevím přesně jak se té příšernosti říká. Přesto se domnívám, že někde se normální podepisování potáhne ještě hodně a hodně dlouho. Reklamní propisky proto budou stále v kurzu a stále se ještě budou používat, takže pokud si nějakou chcete nechat vyrobit, nic vám v tom nebrání a mohu to vřele doporučit. Je to malá reklama, ale s hodně velkým dopadem.